Bibliotekos erdvėse

Pirmokų pamoka netradicinėje erdvėje

2017-12-15

 Gruodžio 15 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos 1a klasės mokiniai su mokytoja Dalia Ploniene. Bibliotekininkės supažindino vaikus su savo profesija ir bibliotekos taisyklėmis. Mokiniai aplankė visus bibliotekoje esančius skyrius, apžiūrėjo veikiančias parodas.

 

Jūratė Grikpėdienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė

Nuotraukos Daivos Atienės

Spektaklis „Varna ir eglutė“

Šventinis renginys „Atkeliavo Kalėdos, atsivežė draugų“

2017-12-14

 Jau septintą kartą vyksta akcija „Knygų Kalėdos“, kurios metu  kviečia dovanoti naujų knygų savo bibliotekai. Šiuo šventiniu laikotarpiu kviečiame aplankyti tą biblioteką, kurią vadinate savo biblioteka – arčiausiai esančią, mėgstamiausią, dažniausiai lankomą, o gal dar neatrastą. Ta proga gruodžio 14 d. Mažeikių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos pakvietė vaikus pažiūrėti Kalėdinio spektaklio „Varna ir eglutė“. Spektaklį paruošė ir suvaidino  Mažeikių „Jievaro“ pagrindinės mokyklos ugdytiniai kartu su auklėtojomis. Vaikams labai patiko šventinis vaidinimas, jie noriai šoko ir dainavo kartu su aktoriais.

 

Daiva Atienė, 
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė         

Nuotraukos Daivos Atienės

Spaudinių paroda „Pagal Jurgį ir kepurė“

Paroda „Pagal Jurgį ir kepurė“

2017-11-23

Vaikų literatūros skyriuje parengta spaudinių ir kepurių paroda „Pagal Jurgį ir kepurė“. Paroda veiks iki gruodžio 22 d.

Mokiniai atlieka praktines užduotis

Pamoka netradicinėje erdvėje

2017-11-16

 Lapkričio 16 d. Mažeikių rajono Senamiesčio pagrindinės mokyklos 6a klasės mokiniai rinkosi Mažeikių viešojoje bibliotekoje. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Audinga Dapkevičė vedė pamoką tema „Asmeninis laiškas“. Mokiniai susipažino, kas yra asmeninis laiškas ir kaip jį reikia rašyti. Kartu su mokytoja prisiminė skaitytas knygas ir jų veikėjus, atliko praktines užduotis Smart lentoje. Bibliotekininkė Jūratė Grikpėdienė trumpai papasakojo apie skaitytų knygų autorius. Antra pamokos dalis vyko vaikų literatūros skyriuje. Kiekvienas atradęs kur patogiai prisėsti – ant sėdmaišio ar prie stalo,  rašė laišką savo mėgstamam veikėjui.

Daiva Atienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė

Nuotraukos autorės

Vaikai varto suomių rašytojų knygas

Minime Šiaurės šalių bibliotekų savaitę

2017-11-14

 Lapkričio 14 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko renginys, skirtas Šiaurės šalių bibliotekų savaitei. Šių metų tema – Šiaurės salos. Šiemet minimos ir Suomijos 100-osios nepriklausomybės metinės. Ta proga Šiaurės šalių bibliotekų savaitė išskirtinį dėmesį skiria suomių literatūrai. Bibliotekoje svečiavosi Mažeikių lopšelio-darželio „Saulutė“ priešmokyklinės grupės ugdytiniai. Vaikai susipažino su suomių rašytojų kūryba vaikams, bibliotekininkės kartu su vaikais skaitė Mauri Kunno knygą „Kalėdų senelis“. Bibliotekininkė Jūratė Grikpėdienė  supažindino vaikus su knygų fondu, parodė mažiausią ir didžiausią, kitas netradicinės išvaizdos knygas. Atsisveikindami vaikai bibliotekai padovanojo pačių padarytus knygų skirtukus.

Daiva Atienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros bibliotekininkė

Nuotraukos autorės