Įdomių knygų yra bibliotekoje

Karjeros diena bibliotekoje

2018-03-22

 Kovo 22 dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje lankėsi Mažeikių „Vyturio“ pradinės mokyklos 3c klasės moksleiviai. Vaikai atvyko sužinoti apie bibliotekininko profesiją. Darbuotojos papasakojo apie savo darbą, supažindino su vaikų literatūros skyriaus taisyklėmis, paragino tapti skaitytojais. Bibliotekininkės parodė lėlių teatro spektakliuką.

 

Daiva Atienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė

Nuotraukos Daivos Atienės

Svečiuose Lina Žutautė

Susitikimas su knygų vaikams autore Lina Žutaute

2018-03-21

 Kovo 20 dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi iliustruotoja, knygų vaikams autorė Lina Žutautė. Šis susitikimas – pirmas projekto „Auginame skaitytoją 3+“, kurį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba renginių.

 Viešnia su renginio dalyviais pasidalino knygų atsiradimo, bei sėkmės istorijomis. L. Žutautė papasakojo vaikams, kad pirmiausia ji buvo dailininkė ir pati nerašė knygų, o iliustravo kitų rašytojų knygas. O parašyti apie mergaitę Kakę Makę, kuri vėliau tapo tokia populiari, ją įkvėpė sūnus. Vėliau apie ją atsirado ir visa serija knygų. Pasak autorės, parašyti knygas apie katino Ferdinando ir šunelio Pū draugystę įkvėpė jos pačios augintiniai.

Skaityti daugiau...
Kvietimas į spektaklį „Stebuklinga kreida“

Kviečiame į spektaklį

2018-03-20

                   2018 m. kovo 27 dieną, antradienį, 10,30 val.

      kviečiame vaikus į Mažeikių rajono savivaldybės viešąją biblioteką 
      pažiūrėti spektaklį „STEBUKLINGA KREIDA“ , skirtą  Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti.

 Vaidinimą paruošė Bendruomeninio pagalbos vaikams centro vaikai su vadove Ingrida Jestromskiene.

Dovanojamų knygų komplektas

„Auginame skaitytoją 3+“

2018-03-16

   Kovo 14–15 dienomis Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotojos lankėsi lopšeliuose-darželiuose „Saulutė“, „Eglutė“ ir „Žilvitis“, kur vaikams pristatė dvi knygas: Metų knygą vaikams Evelinos Daciūtės ir  Aušros Kiudulaitės „Laimė yra Lapė“, bei gražiausios knygos premiją laimėjusią Aušros Kiudulaitės iliustruotą, Mariaus Marcinkevičiaus knygą „Draugystė ant straublio galo“. Lopšeliams-darželiams padovanoti  vertingų vaikiškų knygų komplektai.

 Šios išvykos į lopšelius-darželius tai skaitymo skatinimo projekto „Auginame skaitytoją 3+“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kultūros ministerija bei Mažeikių rajono savivaldybė viena iš numatytų veiklų. Iki pat lapkričio mėnesio bibliotekos darbuotojos planuoja lankytis šešiuose Mažeikių lopšeliuose-darželiuose, kur vaikams skaitys knygas, pristatys knygų naujienas, kvies į bibliotekoje vyksiančius susitikimus su rašytojais, dailininkais, aktoriais.

 

 

Sigita Repšytė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Jūratės Grikpėdienės ir Daivos Atienės

Paroda „Geriausios knygos virsta filmais“

Paroda „Geriausios knygos virsta filmais“

2018-03-15

Vaikų literatūros skyriuje parengta knygų paroda „Geriausios knygos virsta filmais“, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai. Paroda veiks iki balandžio 8 d.