Kviečiame į susitikimą su Rimantu Matuliu – knygos „LIETUVIŲ TAUTOS KILMĖ“ autoriumi

2018-12-06

Rimanto Matulio knyga „Lietuvių tautos kilmė“

Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje 2018 m. gruodžio 8 d., šeštadienį, 15 val. leidyklos „Charibdė“ vadovė Rita Kubilienė pristatys Rimanto Matulio knygą „Lietuvių tautos kilmė“. Dalyvaus knygos autorius.

Istorikas Rimantas Matulis – Lazdynų Pelėdos anūkas, tikrasis Paragių dvaro savininkas. Kilnus žemaitis, padovanojęs dvarą muziejui, džiaugiasi, nes dvaras dabar gerose rankose ir atsakingai prižiūrimas.

Knygoje „Lietuvių tautos kilmė“, naudodamasis įvairiais istoriniais šaltiniais – metraščiais, senaisiais žemėlapiais, Biblija, archeologiniais duomenimis, senovės raštais, lietuvių ir kitų šalių mokslininkų tyrimais ir straipsniais, taip pat kalbos lyginamaisiais pavyzdžiais – R. Matulis pateikia hipotezes apie lietuvių tautos kilmę, tvirtindamas, kad lietuviai yra kilę iš pačių seniausių Europos genčių, kad senovėje lietuvių tauta priklausė baltų gentims estijams (aisčiams), taip pat daro prielaidą, kad lietuviai yra senovės geruliai, per karo žygius nukeliavę iki Romos valstybės ir vėl grįžę į šiaurės žemes, į savo gyvenamas girias, kur gyvena iki šiolei.

R. Matulio knyga įdomi savo drąsiomis išvadomis. Autorius palaiko Jono Basanavičiaus mintį, kad mūsų protėviai buvo pasiekę Romą, pritaria ir kitiems drąsiems tyrėjams, tokiems kaip Jūratė Statkutė-Rosales.