Projekto „Dekupažo įvairovė“ įgyvendinimas Buknaičių bibliotekoje

2018-10-08

Projekto „Dekupažo įvairovė“ renginių dalyviai Buknaičių bibliotekoje

Įgyvendinant projektą „Dekupažo įvairovė“, Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Buknaičių filiale vyko edukaciniai užsiėmimai, kuriuos vedė tautodailininkė Tatjana Damulienė. Lektorė kalbėjo ir apie meną bei jo kūrėjus, supažindino su dekupažo istorija.

Rugsėjo 24 d. į edukacinį užsiėmimą „Dekupažo paslaptys“ atvyko tie, kurie panoro išmokti dekupažo technikos. Atsineštus daiktus jie dažė, klijavo. Tai labai malonus ir smagus užsiėmimas. Buvo įdomu stebėti, kaip seni namų apyvokos reikmenys – stiklainiai, dėžutės, ąsočiai, buteliai – virsta unikaliais daiktais.

Spalio 3 d. vyko dekupažo edukacinis užsiėmimas „Dekoruosiu ir namams jaukumo duosiu“. Šio užsiėmimo metu dekoruotus daiktus dalyviai lakavo, o atsineštus vėl dažė ir dekoravo. Tautodailininkė visiems patarinėjo, kur dar reikia patepti, kur paklijuoti. Ten, kur prisiliesdavo menininkės rankoje laikomas teptukas, daiktas akimirksniu tapdavo gražesnis. Renginio dalyviai tarėsi ir tarpusavyje, kaip gražiau dekoruoti, ką pakeisti, kad daiktas būtų patrauklesnis. Užsiėmime dalyvavo ir vyriškių, ir vaikų. Vienas berniukas, pamatęs, kaip smagu dirbti visiems kartu, paprašė, kad ir jam leistume prisijungti. Ir nenusivylėme: berniukas įnešė šurmulio, jis greitai viską darė ir vis prašė, kad duotumėme kitą daiktą. Tądien ir smalsuolių bibliotekoje netrūko, kurie panoro pasižiūrėti, kaip atrodo dekupažas.

Užsiėmimai renginio dalyviams buvo labai naudingi: įgijome naujų žinių, perpratome dekupažo techniką, dekoruodami daiktus, maloniai šnekučiuodamiesi leidome laiką. Moterys juokavo, kad šis užsiėmimas – tikra meditacija, o nemokančiam piešti – tai galimybė išreikšti save.

Dekoravome nemažai daiktų. Užsiėmimų metu nepanaudotos priemonės bus skirtos naujų daiktų dekoravimui. Tikimės pasigaminti suvenyrų, kurie bus panaudoti bibliotekoje organizuojamų renginių metu kaip dovanos skaitytojams.

Bibliotekininkė padėkojo tautodailininkei Tatjanai Damulienei už pravestus užsiėmimus, už įgytas žinias dekoruojant daiktus, Stanislovui Andruliui už atneštas vaišes renginio dalyviams ir visiems kitiems, dalyvavusiems mokymuose.

Renginius rėmė Mažeikių rajono savivaldybė, Mažeikių viešoji biblioteka.

Valerija Beniušienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Buknaičių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Paveiksliukas