Mažeikių viešojoje bibliotekoje pristatyta „Neregėta Lietuva“

2018-09-14

Parodos ir naujojo albumo pristatymas Mažeikių viešojoje bibliotekoje

2018 m. rugsėjo 13 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Mariaus Jovaišos fotografijų paroda „Neregėta Lietuva“, kuri eksponuojama bibliotekos patalpose nuo rugsėjo 10 d.  Renginyje dalyvavo parodos autorius fotografas, leidėjas, verslininkas, aktyvaus gyvenimo būdo skleidėjas Marius Jovaiša ir kelionių organizatoriaus „Novaturo“, kuris rūpinasi parodos kelione po Lietuvą, atstovė Vaida Dužinskė.

Parodoje eksponuojama 40 fotografijų iš naujojo Mariaus Jovaišos albumo „Neregėta Lietuva“, kuris bus išleistas artimiausiu metu. Mažeikiškiai pirmieji turėjo progą ekrane pamatyti naujojo leidinio maketą. Jo autorius išsamiai pristatė kiekvieną knygos skyrių, įdomiai pasakojo, kaip buvo fotografuojami atskiri objektai, kaip kilo mintis pristatyti pasauliui ne tik įspūdingą Lietuvos gamtovaizdį, bet ir unikalų paveldą bei išmaniosios XXI amžiaus Lietuvos pasiekimus. Parodoje eksponuojamose nuotraukose ir naujajame albume užfiksuota elektromagnetinė banga, įamžintas DNR dalijimosi procesas, pristatomi inovatyvių bendrovių, mokslininkų ir technologijų specialistų pasiekimai, apie kuriuos daugelis iš mūsų net nežinome. Fotografas, leidžiantis didžiulio populiarumo sulaukusias knygas ir apie kitas pasaulio šalis, dovanodamas bibliotekai savo knygą „Neregėta Kuba“, pasidalijo prisiminimais, kaip buvo kuriamas šis unikalus albumas.

Didžiausias Baltijos šalyse kelionių organizatorius „Novaturas“ yra parodos ir leidinio „Neregėta Lietuva“ partneris bei rėmėjas. Renginyje dalyvavusi jo atstovė V. Dužinskė papasakojo apie jų organizuojamas keliones ir kitas paslaugas.

Mariaus Jovaišos fotografijų paroda Mažeikių viešojoje bibliotekoje bus eksponuojama iki rugsėjo 21 d. Kviečiame aplankyti.

Dangira Undžienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Paveiksliukas