Edukacinė pamokėlė „Pažintis su neregio pasauliu“

2018-09-14

Vaikai susipažįsta su Brailio raštu

Rugsėjo 13 dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Tirkšlių filiale lankėsi ir bendravo su mokiniais nuostabių pasakų autorė, eilių kūrėja, dainininkė Indrė Gaskaitė iš Kauno.

Mokiniai klausė pasakos apie kasdieninius troškimus ir džiaugsmą, apie ieškojimą ir atradimą, apie tai, kaip mes vieni kitus matome tik akimis, tačiau neregime širdimi. Pasakose puikiai atsiskleidžia bendražmogiškos vertybės. Žmonės su regos negale yra tokie pat kaip visi – mylintys ir trokštantys būti mylimi, pilni vilčių ir svajonių. Nuo kūdikystės visišką regos negalią turinti Indrė vaikus supažindino su Brailio raštu. Kiekvienam buvo suteikta galimybė Brailio rašto mašinėle parašyti savo vardą. Pasirodo – tai nėra paprasta. Vaikai taip pat susipažino su kalbančiu spalvų detektoriumi, baltąja lazdele, monetų ir banknotų matuokliu, kalbančiu telefonu, kalbančia skaičiuokle.

Renginyje dalyvavo Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos 3 klasės mokiniai ir mokytoja Rasa Intienė, Šerkšnėnų mokyklos-daugiafunkcinio centro mokiniai ir mokytoja Deimantė Ažerskaitė bei Šerkšnėnų bibliotekos bibliotekininkė Ilona Miknienė.


Bronislava Kimtienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Tirkšlių filialo bibliotekininkė

Paveiksliukas