Tarptautinė vaikų knygos diena Šerkšnėnų bibliotekoje

2018-04-13

Renginio dalyviai - Šerkšnėnų mokyklos-daugiafunkcinio centro mokiniai

Balandžio 13 d. Šerkšnėnų mokyklos-daugiafunkcinio centro 1-4 klasių mokiniai ir jų mokytoja Deimantė Ažerskaitė buvo pakviesti į rytmetį Šerkšnėnų bibliotekoje, kuris buvo skirtas Tarptautinei vaikiškos knygos dienai paminėti.

Bibliotekininkė Ilona Miknienė papasakojo apie Tarptautinę vaikų knygos dieną, kuri  nuo 1967 m. kasmet švenčiama balandžio 2-ąją, Hanso Christiano Anderseno gimimo dieną. Ta proga kreipimąsi į skaitytojus ir plakatą kuria vis kitas IBBY skyrius. 2018 m. ši galimybė suteikta latviams, švenčiantiems nepriklausomybės šimtmetį. Tekstą parašė Inese Zandere, daugiau kaip 30 knygų vaikams ir paaugliams autorė, vaikų literatūros leidyklos „Liels un mazs“ įkūrėja, redaktorė. Plakatą sukūrė jaunas kūrybingas dailininkas Reinis Pētersonas, iliustravęs daugiau kaip 20 knygų. Abu autoriai yra H. Ch. Anderseno premijos nominantai.

Renginio metu bibliotekininkė su vaikais skaitė Aido Jurašiaus knygą „Akmenukų pasakos“. Perskaitę pasaką apie grybo kojinę, vaikai pristatė savo perskaitytas knygeles ir trumpai papasakojo, apie ką buvo knygutėje rašoma. Tai  D. Bisset „Aukštyn kojom“, G. Rodari „Pasakos telefonu“, M. Weinert „Nesiprausi? Torto neragausi“  ir „Trys maži kačiukai“.

Ilona Miknienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Šerkšnėnų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Paveiksliukas