Ukrinų bibliotekoje paminėtos „Sveikatos dienos Mažeikiuose 2018“

2018-04-13

Apie sveiką mitybą kalba visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Martyna Nabažaitė

Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras inicijuoja renginius „Sveikatos dienos Mažeikiuose 2018“, prie kurių prisijungė ir Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialas.

Balandžio 12 d. ukriniškiai buvo pakviesti į popietę „Žinok saiką“. Popietės viešnios – sveikatos priežiūros specialistė Dalia Perminienė ir visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Martyna Nabažaitė. Susitikimo metu „stebuklingų“ svarstyklių pagalba dalyviams buvo atlikta kūno sudėties analizė, kurių rodiklius ir reikšmę nuodugniai paaiškino specialistė Martyna. Ji priminė, kad tinkama mityba ir gera sveikata yra ypač susijusios. Tačiau pastaruoju metu maistas vis dažniau tampa ligų (nutukimo, aterosklerozės, diabeto, infarkto ir kt.) priežastimi, todėl dalyviams buvo išdalyti lapeliai su informacija, kad perkant produktus būtų lengviau pasirinkti sveikesnį. Sveikatos priežiūros specialistė Dalia Perminienė supažindino su valstybės finansuojamomis prevencinėmis programomis. Dalyviai aktyviai diskutavo lietuvių taip mėgstamų lašinių valgymo tema, apie cholesterolį ir kitomis sveikatos temomis. Susitikimas buvo informatyvus ir naudingas, nes vaišinantis arbata nė vienas dalyvis nenaudojo cukraus, o ir ant stalo buvę saldumynai liko nepaliesti. Atsisveikinant viešnios bibliotekoje paliko informacinių leidinukų apie sveikatą ir palinkėjo būti sveikiems.

Balandžio 10–24 dienomis bibliotekoje eksponuojama knygų ir spaudinių paroda „Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė“.

Valda Muravjovienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė

Paveiksliukas