Lietuvos žydų genocido dienai

2017-09-22

Kviečiame į A. Vinokuro knygos  „Mes nežudėme“ pristatymą

Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje 2017 m. rugsėjo 26 d., antradienį, 14 val. vyks susitikimas su aktoriumi, žurnalistu, rašytoju ARKADIJUMI VINOKURU ir jo knygos „MES NEŽUDĖME“ pristatymas. Renginys, kurį organizuoja Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija ir Viešoji biblioteka, yra skirtas Lietuvos žydų genocido dienai paminėti.

Autorius teigia, kad knyga „Mes nežudėme“ – ne apie nusikaltėlius, dalyvavusius bendrapiliečių žydų naikinime, o lietuviai nėra žydšaudžių tauta ir vaikai nekalti dėl tėvų nusikaltimų. Knygoje galima susipažinti su vaikais, anūkais, giminėmis tų, kurie žudė, konvojavo žudynių vietų link, plėšė. Tarp nusikaltėlių buvo jų tėvai, dėdės, seneliai. Pašnekovai dalijasi savo skausmu, gėda ir neretai – meile savo tėvams, apie kurių nusikaltimus nieko nežinojo.

„Perskaičiau vienu prisėdimu, – apie knygą rašo politikas, istorikas, rašytojas dr. Arvydas Anušauskas. – Dar nemačiau Lietuvoje tokiu kampu nagrinėjamos šios temos. Arkadijaus Vinokuro knyga „Mes nežudėme“, kurioje pateikti pokalbiai su keliomis dešimtimis dalyvavusių holokauste – žydšaudžių vaikais (anūkais) ir kitais giminaičiais, iškelia daugybę klausimų, į kuriuos atsakymus teks rasti pačiam skaitytojui.“