„Vasaros skaitymo iššūkis“ baigėsi. Sveikiname nugalėtojus!

2017-09-07

Pagrindinio prizo ir projekto rėmėjo „Kavos draugas“ prizo laimėtojai Mažeikių rajone

Rugsėjo 6 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko baigiamasis „Vasaros skaitymo iššūkio“ renginys, kurio metu paskelbti šio projekto rezultatai ir padėkota visiems, įveikusiems 10 užduočių. Burtų keliu buvo išaiškinti pagrindinio prizo, kurį skyrė projekto iniciatorė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, laimėtojai, kitiems įteiktos projekto rėmėjo „Kavos draugas“ bei Mažeikių viešosios bibliotekos dovanėlės. Visi dalyviai apdovanoti diplomais, liudijančiais sėkmingą Lietuvos bibliotekų projekto „Skaitymo iššūkis“ užduočių įveikimą.

Skaitymo iššūkis – tai skaityti skatinančios varžytuvės, kuriomis siekiama skatinti visuomenės, ypač vaikų ir jaunimo, susidomėjimą knygomis, dalytis informacija apie vertingą literatūrą bei populiarinti skaitymą kaip laisvalaikio pomėgį. Nuo 2017 m. birželio 15 d. iki rugpjūčio 31 d. vykusiame žaidime visoje šalyje dalyvavo 5070 įvairaus amžiaus skaitytojų, kurie perskaitė pagal pateiktas užduotis 29 428 knygas.

Mūsų rajone „Vasaros skaitymo iššūkyje“ dalyvavo 77 skaitytojai, kurie perskaitė 579 knygas. Visas užduotis įvykdė 44 skaitytojai: po 11 skaitytojų iš Ukrinų ir Sedos, 6 – iš Reivyčių filialo, 3 – Naftininkų ir 13 – Viešosios bibliotekos (6 vaikai ir 7 suaugusieji). Vyriausiai skaitytojai, perskaičiusiai pagal užduotis visas dešimt knygų, yra 83 metai, o jauniausiai – 8.

Popietėje prie arbatos puodelio dalyvavę „Skaitymo iššūkį“ įveikę skaitytojai sakė, kad šis projektas jiems buvo įdomus ir tokiame žaidime mielai dalyvautų ir kitais metais. Buvo smagu rinktis bei skaityti knygas pagal užduotis, kurios iš tiesų buvo visai nesunkios. Įvairių leidinių bibliotekoje daug, tad įdomu susirasti netikėtą knygą, kurios gal ir nebūtų pastebėję, jeigu ne užduotis. Kitais metais jie siūlė įtraukti į užduotis perskaityti knygą užsienio kalba, arba kurios pavadinime būtų šeimos narių (tėvas, duktė, motina, sesuo), miestų ar miestelių pavadinimai.

Pagrindinis „Skaitymo iššūkio“ prizas (kuprinėlė ir pagalvėlė) atiteko Ievai Bartušytei (Mažeikių viešoji biblioteka, vaikų literatūros skyrius), Agnei Muravjovaitei (Ukrinų filialas), Stasei Petkienei (Sedos filialas), Eglei Mažonienei (Naftininkų filialas), Ramunei Juozapavičienei (Mažeikių viešoji biblioteka, skaitytojų aptarnavimo skyrius). Projekto rėmėjo „Kavos draugas“ prizai buvo įteikti Rasai Kontenienei, Dovydui Muniui, Vandai Mažrimienei, Jurgitai Šilinskytei, Rimai Miliuvienei, Aurėjai Lapšytei, Svetlanai Kuzmickytei, kiti buvo apdovanoti Mažeikių viešosios bibliotekos dovanėlėmis.

Fleitos muzikos melodijas visiems susirinkusiems dovanojo viena iš „Skaitymo iššūkio“ nugalėtojų – ukriniškė Agnė Muravjovaitė.

Tą pačią dieną baigiamasis šio projekto renginys vyko ir Sedoje. Jame dalyvavo dešimt skaitytojų, įveikusių visas užduotis. Pagrindiniu prizu apdovanota sediškė mokytoja Stasė Petkienė.

Dangira Undžienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės, Loretos Mickienės

Paveiksliukas