Tautodailininko GEDIMINO ANDRIEJAUSKO meno darbų paroda

2017-09-04

TAUTODAILININKO  GEDIMINO  ANDRIEJAUSKO MENO DARBŲ PARODA

Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje rugsėjo 12 d., antradienį, 16 val. atidaroma mažeikiškio tapytojo ir skulptoriaus Gedimino Andriejausko (1938–2007) meno darbų paroda, skirta pagerbti Jo atminimą ir apžvelgti kūrybinį palikimą.

Parodos iniciatoriai yra menininko vaikai, ketinantys dalį darbų padovanoti Mažeikių miestui, Plinkšių ir Sedos miesteliams, kuriuose gyveno ir dirbo Gediminas Andriejauskas.

Gediminas Andriejauskas savo kūrybinį kelią pradėjo XX amžiuje. Savamokslis liaudies meistras kūrė vaizduojamosios dailės (tapybos, skulptūros, grafikos) kūrinius, kuriuose stengėsi atskleisti ir paaiškinti savo pasaulėžvalgą, vaizduotės darinius supinti su tikrove, todėl jo darbai ir šiandien yra vertingi savo menine išraiška.

Gediminas aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje, buvo šaunus Mažeikių miesto ir rajono meninės saviveiklos dalyvis. Keletą metų jis vadovavo tuometinės Lietuvos liaudies meno draugijos Žemaitijos skyriui, vėliau aktyviai dalyvavo Lietuvos tautodailininkų sąjungos veikloje, kartu su kitais liaudies meno meistrais kūrė skulptūrinį ansamblį Ablingoje, eksponavo savo darbus ne tik Lietuvos, bet buvusios Sovietų Sąjungos respublikose organizuojamose parodose.

 Per savo kūrybinį kelią Gediminas Andriejauskas sukūrė šimtus meno darbų, kurie buvo dovanojami garbingiems šalies svečiams, gimtajam miestui, draugams ir artimiesiems. Dalis kūrinių užfiksuoti jo paties sukurtame fotoarchyve. Daugelį darbų parodai paskolino Gedimino draugai ir artimieji, kuriems autorius kažkada su meile dovanojo savo kūrinius. 

Visus, pažinojusius tautodailininką Gediminą Andriejauską ir norinčius artimiau susipažinti su jo meno darbais, kviečiame apsilankyti parodoje, kuri tęsis iki 2017 m. rugsėjo 18 d.

Parodos atidarymas – 2107-09-12, 16 val.

Parodos vieta: Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Laisvės g. 31, Mažeikiai.

Paveiksliukas