Žaismingas rytmetys vaikams Informacijos ir kraštotyros skyriuje

2017-05-18

Mažosios skaitytojos Informacijos ir kraštotyros skyriuje

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriuje 2017 m. gegužės 17 d. viešėjo lopšelio-darželio „Linelis“ priešmokyklinės grupės vaikai su tėveliais ir auklėtoja. Tokio susitikimo tikslas – supažindinti su bibliotekos fondais bei teikiamomis paslaugomis, žaismingai perteikti informaciją apie savičiausius leidinius, stiprinti šeimos narių bendravimą kartu praleidžiant laiką.

Priešmokyklinės grupės vaikai, jų auklėtoja Rasa Baltutienė bei keletas tėvelių galėjo pamatyti įvairias knygas: stebėjosi storiausia ir ploniausia, seniausia ir naujausia. Daug emocijų sukėlė sunkiausios knygos paieška. Pasvėrus kelis leidinius, išrinktas ir „nugalėtojas“. Šiuo metu bibliotekoje esanti sunkiausia knyga sveria net 4,7 kg. Vos 3x2 cm dydžio knygelė puikiausiai pasislėpė mažosios skaitytojos delniukuose. Renginio metu svečiams buvo parodytas enciklopedinis žodynas, kurio 85 tomai, išleisti 1890–1904 m., mena laikotarpį, kai Mažeikiuose dirbo centrinės bibliotekos įkūrėjas Aleksandras Vaičkus. Vaikai ir tėveliai galėjo pamatyti, kaip realiai atrodo ekslibrisas – meniškas knygos savininko ženklas. O trumpam užsimerkę, tapo Brailio raštu parašytų knygų skaitytojais.

Ir vaikų, ir tėvelių susidomėjimo sulaukė ir originali menininkės Juventos Mudėnienės karpinių knyga „Ar prisimeni mane, Vilniau?“ bei mažeikiškės Gitanos Jazdauskienės mažu tiražu išleista kelionių fotografijų knyga „Po Šri Lankos dangum“. Savo spalvingais, egzotiško krašto vaizdais fotoalbumas tiesiog užbūrė. Šias dvi knygas svečiai ilgai nepaleido iš rankų.

Skyriuje veikė ir informacinė parodėlė apie Mažeikius. Atsisveikinant įteikta pažintinė knygutė „Kviečia Mažeikių kraštas“. Vaikų grupės auklėtoja Rasa Baltutienė bei tėveliai dėkojo už puikiai praleistą laiką bei įdomiai pateiktą informaciją.

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus bibliografės Janina Dambrauskaitė ir Dalia Alseikienė

Paveiksliukas