Viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su dainininke Giedre Kaukaite

2017-05-18

Susitikimas su Giedre Kaukaite Mažeikių viešojoje bibliotekoje

2017 m. gegužės 16 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su dainininke, nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureate, dainavimo pedagoge, profesore Giedre Kaukaite.

Įėjusi į bibliotekos salę, iš Plungės kilusi dainininkė pirmiausia pastebėjo juodą pianiną, kuris priminė jai vaikystę ir pirmuosius žingsnius į muzikos pasaulį. Ji papasakojo apie savo kelią į didžiąją sceną, kurioje dainuota daugiau kaip 40 metų, apie pedagoginį darbą Muzikos ir teatro akademijoje, apie savo studentus, kurių pasiekimais džiaugiasi ir didžiuojasi. Giedrės Kaukaitės kamerinio dainavimo klasę baigė Violeta Urmanavičiūtė (Urmana), Judita Leitaitė, Sigutė Stonytė, Sabina Martinaitytė, Raimonda Tallat-Kelpšaitė, Asta Krikščiūnaitė, Audrius Rubežius, Vaidas Vyšniauskas ir daugelis kitų. Ji paskaitė savo knygos „Iš pedagogo užrašų“ ištrauką apie dainininkę Juditą Leitaitę, užsiminė, kad rašo knygą ir apie savo kūrybinį kelią. Renginio metu buvo demonstruojamas Algimanto Kunčiaus kino filmas „8 min. su Giedre Kaukaite iš ano laiko. 1982 m.“, dainininkė pasakojo šio filmo sukūrimo aplinkybes. Kituose vaizdo įrašuose iš koncertų ir operos spektaklių skambėjo nuostabus jos balsas. Apie jį – kaip svarbiausią dainininko „darbo įrankį“ kalbėjo ir vakaro viešnia.

Renginio dalyviai turėjo galimybę įsigyti dvigubą kompaktinių plokštelių albumą „Dainuoja Giedrė Kaukaitė: Debesų keliu didžiuoju ir upelio varpelis“ bei knygą „Iš pedagogo užrašų“.

Dangira Undžienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės

Paveiksliukas