Aktorės Nijolės Narmontaitės ir kapitono Pauliaus Kovo knygų pristatymas Mažeikių viešojoje bibliotekoje

2017-05-12

Aktorė Nijolė Narmontaitė Mažeikių viešojoje bibliotekoje

Gegužės 10-osios vakarą Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos salė sunkiai talpino gausų būrį mažeikiškių, atskubėjusių į susitikimą su visiems žinoma ir pažįstama puikia lietuvių aktore Nijole Narmontaite ir kapitonu Pauliumi Kovu. Knygų mylėtojai turėjo išskirtinę galimybę dalyvauti net keturių knygų pristatyme.

Pirmojoje susitikimo dalyje vadybininkas, lektorius Paulius Kovas pristatė savo knygą „Gyvenimas audroje: kaip išlikti sausam“. Lietuvos tūkstantmečio odisėjos dalyvis pasakojo apie 9 mėnesius trukusią kelionę jachta „Ambersail“ aplink pasaulį, apie patirtį, įgytą jūroje ir krante, apkeliautas šalis. Jo pasakojimą iliustravo ekrane demonstruojamos nuotraukos ir filmuoti jaudinančių akimirkų vaizdai, kai lietuviai skirtinguose pasaulio kampeliuose pirmą kartą vienu metu giedojo Tautinę giesmę. Paulius Kovas savo pasakojimą užbaigė prasmingais žodžiais: „Koks aš, koks tu – tokia ir Lietuva“.

Antrojoje renginio dalyje aktorė Nijolė Narmontaitė pristatė tris didžiulio populiarumo sulaukusias savo knygas „Aktoriai, režisieriai ir kasininkės“, „Aktoriai, režisieriai ir studentai“ bei „Aktoriai, režisieriai ir gerbėjai“, kuriose pasakojama tai, „Ko nematė žiūrovai“. Kalbindama savo kolegas, aktorė kiekvieno iš jų klausia, „ką daryti, kad gyventi būtų linksmiau, dūšioje šviesiau?“ ir pasakoja nuotaikingas istorijas apie teatrinio gyvenimo užkulisius. Tokių aktorių papasakotų istorijų knygų trilogijos autorė pažėrė ir renginio dalyviams, kviesdama pasigrožėti ekrane dailininko Rimo Valeikio nupieštais aktorių ir režisierių portretais, iliustruojančiais jos knygas. Nijolė Narmontaitė įspūdingai pasakojo ir istoriją apie savo stojimą į konservatoriją, vaidino atskirus epizodus, skambino pianinu, grojo akordeonu ir gitara, dainavo.

Nijolė Narmontaitė ir Paulius Kovas sukūrė nuotaikingą bei įdomią šventę literatūros ir teatro mylėtojams. Po renginio nutįso didžiulės eilės, norinčių įsigyti jų knygas ir gauti autografą.

Renginį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Kultūros ministerija pagal Mažeikių viešosios bibliotekos projektą „B. A. B. 2017“ (Biblioteka arčiau bendruomenės – bendruomenė arčiau bibliotekos).

 

Dangira Undžienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės ir D. Undžienės

Paveiksliukas