Iš širdies

2012-05-30

Viekšnių literatų klubas „Iš širdies“

    2010 m. sausio 8 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filiale įkurtas Viekšnių literatų klubas „Iš širdies“. Klubo veikloje dalyvauja 6 literatai: Sniegina Chriščinavičienė (klubo pirmininkė) Teofilis Januškevičius, Marija Liebienė, Irena- Monika Praspaliauskienė , Leonardas Pušinskas, Algis Voveris.


Teofilis Januškevičius, buvęs  tremtinys, Viekšnių vidurinės mokyklos mokytojas, Viekšnių miestelio seniūnas, nuo mokyklos suolo nesiskiria su poezija. Jo eilėraščiai ne kartą buvo spausdinami spaudoje.


Marija Liebienė augo Kražiuose, gausioje aštuonių vaikų šeimoje, gyveno ir dirbo Klaipėdoje, o į Viekšnius gyventi atsikėlė 1995 metais, išėjusi į užtarnautą poilsį. Eilėraščius kuria nuo vaikystės. Jos kūryba dažnai buvo spausdinama Klaipėdos krašto spaudoje. Kūriniuose vyrauja gamtos ir meilės tematika, yra sukūrusi eilių apie Viekšnius.


Irena-Monika Praspaliauskienė gimė ir augo Viekšniuose, čia baigė vidurinę mokyklą, o įgijusi medikės specialybę, vėl grįžo dirbti į gimtinę. Literatūra ir poezija nuo pat vaikystės jai buvo svarbiausias laisvalaikio pomėgis. Visas savo parašytas eiles moteris saugo jau nuo laiko pageltusiuose sąsiuviniuose ateities kartoms.


Leonardas Pušinskas taip pat rašo nuo vaikystės. Jis kuria dainoms tekstus, rašo eiles apie meilę, politiką, gyvenimą, Viekšnius. L. Pušinsko kūryba ne kartą buvo publikuojama spaudoje. Keletu jo parašytų dainų žodžiais naudojasi kapela „Virventa“. Jis pats dainuoja Viekšnių liaudiškos muzikos kapeloje „Jonkelis“.


Muzikos pedagogas poetas Algis Voveris yra sukūręs daug eilėraščių, eiliuotų sveikinimų, dainų tekstų. Jo eilės buvo spausdinamos rajono spaudoje, sveikinimai naudojami įvairiomis progomis, pagal jo eiles kuriama muzika. Pedagogas Viekšnių Vinco Denušio meno mokykloje moko vaikus groti pučiamaisiais instrumentais, su mokiniais dalyvauja įvairiuose konkursuose.


 Sniegina Chriščinavičienė dirba Viekšnių miestelio bibliotekoje, yra paveikslų galerijos „Sniegenos giesmė akmenėliui“ įkūrėja ir savininkė. Tapydama paveikslus žeme ir smėliu, kilusias mintis perkelia į sąsiuvinį, o vėliau – į knygeles. 2005 m. išleista pirmoji knygelė „Eilės, išbirusios iš smėlio“, antroji – „Šimtmečių sandūroje“ išleista 2007-aisiais ir trečioji „Iš gyvenimo siūlų“ – 2012 m. Bibliotekininkė organizuoja įvairius knygos ir tautodailės populiarinimo renginius, suburdama visas Viekšniuose esančias švietimo įstaigas bei kitas organizacijas.


Literatų klubo „Iš širdies“ nariai aktyviai dalyvauja Viekšnių kultūriniame gyvenime, bibliotekoje ir švietimo įstaigose vykstančiuose renginiuose, skaito savo poeziją. 2011 metų lapkritį Viekšnių Vinco Deniušio meno mokykloje vyko šventė „Poezijos ruduo 2011“, kurią organizavo literatų klubas. Jame dalyvavo bei savo kūrybą skaitė ir Viekšnių gimnazijos pradinių klasių jaunieji kūrėjai.
    Dalis literatų eilėraščių išspausdinta Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filialo 2011 m. parengtame kraštotyros darbe „Viekšnių literatų klubas „Iš širdies“. Leidinyje pateikiamos ir spaudos straipsnių kopijos apie reikšmingiausius literatų klubo renginius.


Viekšnių literatų klubo „Iš širdies“ pirmininkė Sniegina Chriščinavičienė. Tel. 8 688 23523

Paveiksliukas