Viktorija Daujotytė. Granas: įtrūkstanti tikrovė: mąstymo apie Romualdą Granauską punktyrai; įrašai. – Vilnius: Odilė, 2017. – 318 p.

Viktorija Daujotytė. Granas: įtrūkstanti tikrovė: mąstymo apie Romualdą Granauską punktyrai; įrašai

Tai pirmoji išsami rašytojo Romualdo Granausko gyvenimui ir kūrybai skirta studija, parašyta originaliu eseistiniu stiliumi. Ji apima kūrėjo visumą, esmingiausius jo tekstus. Autorė skatina įsiklausyti, įsižiūrėti, pamatyti rašytojo gyvenimo ir kūrybos vienovę. Rašant šią knygą, pasiremta bendravimo patirtimi, pasitelkti įrašai iš pokalbių.

Alma Braziūnienė. Inkunabulų paveldas Lietuvoje ir pasaulyje: mokomoji knyga; Vilniaus universitetas, Komunikacijos fakultetas. – Vilnius: Akademinė leidyba, 2017. – 87 p.

Alma Braziūnienė. Inkunabulų paveldas Lietuvoje ir pasaulyje

Mokomojoje knygoje „Inkunabulų paveldas Lietuvoje ir pasaulyje“ nagrinėjamas spaudos pirmagimių – XV amžiuje Europoje spausdintų knygų, vadinamųjų inkunabulų, – paveldas. Aiškinamasi, kas būdinga inkunabulams, kaip jie radosi. Svarstoma, kas laikytinas pirmosios spausdintinės knygos kūrėju, kiek iš viso galėjo būti išspausdinta inkunabulų. Aptariami inkunabulų telkiniai Lietuvoje, jų raida.

Gėrybės iš gamtos: vaistingieji augalai, grybai, lietuviška pirtis / [tekstų autorės Rūta Antanaitienė, Reda Iršėnaitė, Birutė Masiliauskienė, Sigita Valantiejūtė]. – Kaunas: Virtuvės knyga, [2017]. – 239 p.

Gėrybės iš gamtos: vaistingieji augalai, grybai, lietuviška pirtis

Apsidairykite aplinkui – mūsų miškai ir pievos pilni gamtos gėrybių, kurios naudingos sveikatai, grožiui, tinkamos įvairioms buities reikmėms tenkinti. Tik reikia žinoti, kokias gėrybes rinkti, kada, kur, kaip jas paruošti ir kaip vartoti. Į šiuos ir kitus klausimus atsako profesionalai: biologijos mokslų daktarė Reda Iršėnaitė, profesionali pirtininkė Birutė Masiliauskienė, sodininkystės, daržininkystės specialistė Rūta Antanaitienė ir maisto tinklaraštininkė Sigita Valantiejūtė.

Knygoje „Gėrybės iš gamtos“ rasite daugiau kaip 180 idėjų, kaip panaudoti gamtos gėrybes. Ir skanu, ir sveika, ir malonus užsiėmimas! Jei nesate gėrybių rinkėjai, pailsėti nuo rutinos galite ir kitaip. Lietuviškoje pirtyje – su visomis tradicijomis, natūraliais prausikliais, vantomis, garu...

Santa Montefiore. Madona čigonė: romanas. – Vilnius: Alma littera, 2017. – 354 p.

Santa Montefiore. Madona čigonė

Nepaprastai jaudinantis pasakojimas „Madona čigonė" ne tik atkuria sudėtingus Antrąjį pasaulinį karą patyrusių žmonių likimus, bet ir kelia kaltės, atleidimo, gėdos, tabu klausimus.

Populiari Didžiosios Britanijos rašytoja Santa Montefiore pavergė ir lietuvių skaitytojų širdis. „Madona čigonė" – tai dar viena jaudinanti, romantiška ir kartu nostalgiškai liūdna istorija su detektyvine intriga, kuri prikaustys nuo pirmo iki paskutinio puslapio.